Svet je chorý

Autor: Marian Čapla | 23.1.2015 o 9:13 | (upravené 23.1.2015 o 10:25) Karma článku: 7,35 | Prečítané:  1533x

Tí, ktorí vyzývajú k tolerancii sú prví,ktorí netolerujú iný názor. Dlho som mlčky sledoval vášnivé diskusie ohľadom blížiaceho sa referenda. Dlho som mlčky čítal ataky jednej, či druhej strany obhajujúc "svoju" pravdu. Ale už nevládzem. Som znechutený.

Čo ma najviac zaráža, je znevažovanie referenda, ako demokratického nástroja vyjadrenia názoru ľudu. Koľko tých naslovovzatých odborníkov a analytikov sa vyjadruje prečo referendum nie. Ako keby prestalo platiť to staré známe - "Hlas ľudu, hlas Boží".

Taktiež ma zaráža arogancia a nenávisť, ktorá srší z mnohých príspevkov a článkov. Na jednej strane vyzývajú k tolerancii, na druhej strane sami netolerujú iný názor. Aké bežné v dnešnej spoločnosti. Veď všetci sme si rovní, len niektorí rovnejší, že?

Je mi ľúto, že z celej diskusie sa vytratila ľudskosť. Vytratilo sa porozumenie a ochota prijať iný názor. Je mi ľúto, že tí, ktorí volajú po tom, aby boli pochopení, sú prví, ktorí nechápu.

Rozdeliť skupinu ľudí na dva nepriateľské tábory je tak jednoduché. Sledujeme to na dennom poriadku. Zosmiešňovanie a ponižovanie je tým pravým nástrojom, ako zmeniť myslenie tých, ktorí nechápu "našu" pravdu.

Načo argumentovať, načo diskutovať. Stačí odsúdiť. 

V normálnej spoločnosti by to však malo byť o inom.

O diskusii. O diskusii, ktorá nemusí presvedčiť. Stačí, ak vyvolá potrebu zamyslieť sa. 

A preto, zamyslite sa všetci predtým, kým odvrhnete možnosť vyjadriť sa. Tých možností v súčasnej spoločnosti nie je veľa. Myslím tým možností, keď váš hlas môže niečo ovplyvniť. A akokoľvek sa vyjadríte, nech je to podľa vášho vedomia a svedomia. A nie podľa toho, čo chce niekto iný alebo čo sa bude páčiť niekomu inému.

Preto pôjdem hlasovať. Preto sa vyjadrím. Lebo sa chcem vyjadriť. Aj keď sa to mnohým nebude páčiť. Je to moje právo. A vziať si ho nedám!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stratová poisťovňa rozdala desaťtisíce na odmenách

Bývalé vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne si napriek odhadovanej strate desiatok miliónov eur rozdelilo odmeny vo výške 41-tisíc.

KOMENTÁRE

Symboly teta Anka, masér Kostka a celá VšZP

Ani polícia, ani Drucker sa s riešením situácie v štátnej poisťovni nepretrhnú.

SVET

Stredné Taliansko postihli silné zemetrasenia, cítili ich aj v Ríme

Zemetrasenie vyvolalo u obyvateľov strach.


Už ste čítali?