Svet je chorý

Autor: Marian Čapla | 23.1.2015 o 9:13 | (upravené 23.1.2015 o 10:25) Karma článku: 7,35 | Prečítané:  1537x

Tí, ktorí vyzývajú k tolerancii sú prví,ktorí netolerujú iný názor. Dlho som mlčky sledoval vášnivé diskusie ohľadom blížiaceho sa referenda. Dlho som mlčky čítal ataky jednej, či druhej strany obhajujúc "svoju" pravdu. Ale už nevládzem. Som znechutený.

Čo ma najviac zaráža, je znevažovanie referenda, ako demokratického nástroja vyjadrenia názoru ľudu. Koľko tých naslovovzatých odborníkov a analytikov sa vyjadruje prečo referendum nie. Ako keby prestalo platiť to staré známe - "Hlas ľudu, hlas Boží".

Taktiež ma zaráža arogancia a nenávisť, ktorá srší z mnohých príspevkov a článkov. Na jednej strane vyzývajú k tolerancii, na druhej strane sami netolerujú iný názor. Aké bežné v dnešnej spoločnosti. Veď všetci sme si rovní, len niektorí rovnejší, že?

Je mi ľúto, že z celej diskusie sa vytratila ľudskosť. Vytratilo sa porozumenie a ochota prijať iný názor. Je mi ľúto, že tí, ktorí volajú po tom, aby boli pochopení, sú prví, ktorí nechápu.

Rozdeliť skupinu ľudí na dva nepriateľské tábory je tak jednoduché. Sledujeme to na dennom poriadku. Zosmiešňovanie a ponižovanie je tým pravým nástrojom, ako zmeniť myslenie tých, ktorí nechápu "našu" pravdu.

Načo argumentovať, načo diskutovať. Stačí odsúdiť. 

V normálnej spoločnosti by to však malo byť o inom.

O diskusii. O diskusii, ktorá nemusí presvedčiť. Stačí, ak vyvolá potrebu zamyslieť sa. 

A preto, zamyslite sa všetci predtým, kým odvrhnete možnosť vyjadriť sa. Tých možností v súčasnej spoločnosti nie je veľa. Myslím tým možností, keď váš hlas môže niečo ovplyvniť. A akokoľvek sa vyjadríte, nech je to podľa vášho vedomia a svedomia. A nie podľa toho, čo chce niekto iný alebo čo sa bude páčiť niekomu inému.

Preto pôjdem hlasovať. Preto sa vyjadrím. Lebo sa chcem vyjadriť. Aj keď sa to mnohým nebude páčiť. Je to moje právo. A vziať si ho nedám!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar konšpirácie podporil, hoci ich má odhaľovať

Podpis pod vyhlásením plným dezinformácií by mal šéf polície podľa prezidenta Andreja Kisku vysvetliť. Vládni politici mlčia.

KOMENTÁRE

Policajný prezident podporuje zbrane namierené proti nám

Obhajoba Gašparovho nadriadeného Kaliňáka však neobstojí.

DOMOV

Danko pocítil silu slovenského hejtu a stále sa skrýva

Politické strany väčšinou diskusie na svojich stránkach čistia, ale nevypínajú.


Už ste čítali?